A bútorlap néhány fontos jellemzője!

Lakberendezési tárgyak számos alapanyagból készülhetnek. Még mindig nagyon kedveltek a drága, ugyanakkor exkluzív megjelenésű kemény- és puhafa enteriőrök, de egyre inkább elterjedtek a különböző típusú bútorlapok felhasználásával készült berendezési tárgyak. Amennyiben szeretne többet megtudni ezekről a modern alapanyagokról, olvassa el a bejegyzésünket. Részletesen kitérünk a könnyű szerkezetű lemezek sajátosságaira.

Melyek a legfontosabb tulajdonságai ezeknek a lemezeknek?

A legtöbb bútorlap általában, valamilyen fát, illetve reszeléket tartalmaz. Az összeállításhoz speciális ragasztókat használnak. Az esztétikus megjelenést az egyedi borítás garantálja, a szépség megőrzése érdekében minden lemezt becsomagolnak és így szállítanak. Ahogyan korábban már említettük ezek a lemezek könnyű szerkezetűek, ezért egyszerűen mozgathatók, néhány kötőelem felhasználásával akár önállóan is egymáshoz illeszthetők.

Milyen előnyei vannak a bútorlemezeknek?

Mivel a termékek gyártásához nagy mennyiségű forgácsot, valamint a fabútorok készítésekor megmaradt reszelékeket használnak, ezért környezetbarát alapanyagok közé sorolható.

A lapokból készült berendezések trendik, kedvező áron vásárolhatók meg, könnyen kezelhetők.

Szinte minden színben elérhetők, ezért az elegáns valamint az extravagáns stílus kedvelői is berendezhetik a lapra szerelhető bútorokkal otthonukat, irodájukat.

Vannak- e hátrányai az ilyen bútoroknak?

A mesterséges anyagok felhasználásával készült enteriőrök minősége gyenge: külső felülete egy ragasztott lap, ezért a karcok és egyéb sérülések sajnos nem javíthatók.

A szobaberendezésekre sajnos jellemző, hogy víz hatására könnyen eldeformálódnak, ezért külterületi használatuk egyáltalán nem javasolt.

Amennyiben érdeklődik a tömör fabútorok sajátosságai iránt olvassa el a korábbi bejegyzésünket.