Hogyan használjuk a szoptatós párnát?

A várandósság 9 hónapja örömteli pillanatokkal van tele a leendő édesanya számára, ugyanakkor néha kényelmetlen helyzetek is adódhatnak a rendszeres rosszullétek és a test, hormonok változásai miatt. Ma már viszont a gyártók piacra dobtak olyan termékeket, amelyek a terhesség során fennálló nehézségeket könnyebbé teszik, ilyen például a szoptatós párna is. A szoptatós párna lényegében az ortopéd párnák kismamáknak tervezett verziója, amelyek úgy lettek megtervezve, hogy segítsék megtalálni a tökéletes pozíciót fekvés vagy ülés közben. A szoptatós párnák feladata tehát, hogy támogassák a problémás testrészeket, ezzel biztosítva a kényelmes pihenést. A szoptatós párnát kismama párnának és terhességi párnának is hívják.

A szoptatós párna megteremti a kényelmet.

A terhesség vége felé a nagy pocak miatt a legtöbb kismamának le kell mondania a kényelmes fekvőhelyzetekről. A hason fekvés például teljesen kizárt, de még az oldalfekvés is nehézkessé válik. A terhes párnák viszont nagyban javíthatják az alvás minőségét, ugyanis alátámasztható általuk a nyak, a láb, a hát és a fej is, mondhatni tökéletes támasztást biztosítanak az egész testnek.

Néhány szó a párna formájáról és anyagáról…

A szoptató párna alakja hosszú, rúdszerű, a kismama gyakorlatilag úgy tekeri maga köré, ahogy számára kényelmes. Éppen ezért ölelő párnának is szokták hívni. A párnát teljesen össze lehet hajtani, akár a két végég meg is köthetjük. Maga a szoptatós párna és szoptatós párna huzat egyaránt mosható. A legtöbb szoptatós párna huzatja 100% pamut, mondhatni ezek nevezhetőek minőségi termékeknek, többnyire cipzár van a huzaton, tehát bármikor levehető és mosógépben mosható. A belső rész, mint már említettük szintén mosható, a töltőanyaga vagy mikrogyöngy, vagy pelyva. A mikrogyöngy abszolút veszélytelen, könnyű és szintetikus anyag, a pelyva pedig teljesen természetes, viszont súlyra nehezebb, ezért ha a kismama szeretné magával vinni több helyre, akkor érdemes a mikrogyönggyel béleltet választania.